...

Przestań uciekać od bólu | Wpraszając Ciemną Noc Duszy ????️

Przestań uciekać od bólu | Wpraszając Ciemną Noc Duszy ????️

Największym mitem, jakiego nas nauczono, jest to, że życie polega na unikaniu, minimalizowaniu i uciekaniu od tego, co niewygodne. Prawda jest taka, że ​​nigdy nie uciekniemy od życia w dyskomforcie – więc równie dobrze możemy wybrać narzędzia, których potrzebujemy, aby poradzić sobie z dyskomfortem najlepiej jak potrafimy. A najlepszy sposób na zarządzanie życiem, w którym czujesz się niekomfortowo? Zmieniasz to. Ruszasz się. Bo nie jesteś drzewem.

W kapitalistycznym świecie masowego marketingu, który nieustannie pompuje nas wiadomościami o tym ̶j̶a̶k̶ ̶m̶o̶g̶l̶i̶b̶y̶ś̶m̶y̶ ̶b̶y̶ć̶, co musimy kupić, aby być lepszymi, bogatszymi, szczęśliwszymi, zdrowszymi i bardziej pożądanymi – często można odnieść wrażenie, że „skoro to jest takie łatwo jest im być takimi”, to „coś musi być ze mną nie tak, że tak się nie czuję”. Pogorsza to fakt, że większość z nas czuje, że nie jesteśmy wystarczająco bogaci (chodzi o czas, pieniądze, zdrowie, szczęście i miłość), aby osiągnąć to, co wydaje się że mają „wszyscy inni”. W ten sposób utrwala się często-trwający-całe-życie cykl „nigdy dość” i fałszywą ideę, że kiedy dotrzemy do określonego celu, pewnego związku, określonego statusu zawodowego, odkryjemy wieczne szczęście. Jest to błędne. Prawda jest taka, że ​​życie nie jest linearne – wcale nie chodzi o to, żeby „przybyć”. Życie, zwłaszcza dla kobiet, jest cykliczne – przypływy i odpływy – nieustannie zmieniające się poprzez serię narodzin/życia/lekcji/śmierci i ponownych narodzin. I tu leży kolejne sedno argumentu za unikaniem cierpienia – śmierć nie jest zawsze przyjemna – ale jest tak niezbędną częścią życia i wzrostu, że ci, którzy decydują się na uniknięcie jej tymczasowego dyskomfortu, w rzeczywistości poddają się wzorcowi unikania przez całe życie i pozostają małymi na zawsze. Nie jesteśmy stworzeni do życia w naszych domach z dzieciństwa obok naszych rodziców, w tym samym małym miasteczku, w tej samej ślepej uliczce, po prostu w „przetrwaniu”. Czy kiedykolwiek oglądałeś ten filmik na YouTubie Casey Neistat’a dla Nike? #MakeItCount? Życie jest sportem. Niech Twoje się liczy.Życie jest albo brawurową przygodą, albo niczym. — Helen KellerKup bilet. Wybierz się na przygodę. — Hunter S. ThompsonŻyje się tylko raz, ale jeśli zrobisz to dobrze, raz wystarczy. – Mae WestPrzede wszystkim spróbuj czegoś. – Franklina D. RooseveltNigdy nie martwię się o przyszłość. Nadchodzi wystarczająco szybko. — Albert EinsteinTen, kto nie popełnia błędów, nie robi nic. – Giacomo CasanovaKażdego dnia rób jedną rzecz, która Cię przeraża. – Eleanor RooseveltW końcu nie liczą się lata w twoim życiu. To życie w twoich latach. — Abrahama LincolnGdybym przestrzegała wszystkich zasad, nigdzie bym nie zaszła. – Marilyn MonroeDziałanie wyraża priorytety. – Gandhi Jeśli chcesz się rozwijać, najlepiej zapoznaj się z określeniem ciemna noc duszy.  Każda znacząca życiowa podróż ma swój udział w próbach i udrękach – nie ma czegoś takiego jak życie bez walki (są tylko ludzie, którzy nie są otwarci i szczerzy w kwestii swojego życia). Kiedy rzeczy w twoim świecie wydają się osiągać najniższy poziom, możesz doświadczać „ciemnej nocy duszy”. Mogę cię zapewnić, że to doświadczenie nie będzie przyjemne, ale twoja ciemna noc duszy jest istotną częścią przebudzenia i wzrostu do następnego poziomu (poziomów) twojego wyższego JA. Czy jesteś gotowa zapłacić cenę?  Kluczowe elementy Ciemnej Nocy Duszy

 1. Kryzys osobowości
 2. Roztrzaskany system wierzeń
 3. Wycofanie się z życia, które znałaś
 4. Głęboka przemiana/odmiana życia i osobowości


Określenie „ciemna noc duszy” pochodzi z wiersza napisanego przez szesnastowiecznego hiszpańskiego mistyka, ale wszystko, na czym opierało się, to starożytna koncepcja „duchowej depresji” – coś, co zostało uznane przez duchowe i religijne tradycje na całym świecie od wczesnych lat.  W buddyzmie elokwentnie określa się to jako „wpadnięcie w otchłań pustki”. Twoja ciemna noc duszy to dowolny moment w twoim życiu, kiedy cała jej ciemność wychodzi na pierwszy plan, pozornie na raz, z siłą tsunami, która sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś toneła, niezależnie od tego, jak desperacko walczysz o utrzymanie się na powierzchni. Często wiąże się to z poczuciem, że wszystko na świecie, w życiu, w całym wszechświecie idzie nie tak. Problemy zdrowotne. Cierpienie. Komplikacje. Przeszkody. Konflikty. Wszystko wydaje się układać jedno na drugim. I nie jest to przyjemne – ale eksperci w dziedzinie psychologii duchowej, psychiatrii i uważności jednogłośnie zgadzają się, że te ciemniejsze przejścia są bardzo niezbędną częścią naszej ewolucji i nie należy ich oczerniać ani unikać. Te mroczniejsze rozdziały są potężną mapą drogową do naszego celu w życiu i są pełne głęboko transformujących lekcji życia. To są rozdziały, w których ponownie dostosowujemy się do naszych najbardziej autentycznych prawd, uwalniając się od bagażu, zbroi, iluzji, masek, strachu i ego, które nabraliśmy po drodze. Ciemna noc duszy ma na celu zrównanie cię z tym, co jest dla ciebie prawdziwe i najprawdziwsze W TYM PUNKCIE CZASU (a nie z tym, co było prawdziwe lub najprawdziwsze dla ciebie rok wcześniej, pięć lat wcześniej lub dekadę temu). Często jest to czas, kiedy źle dopasowane długoterminowe partnerstwa zaczną walczyć i rozpadać się. To wtedy nasza życiowa kariera traci blask i zaczynamy czuć się odłączeni i pustkowie wokół naszej rodziny. Twoja ciemna noc duszy budzi cię, aby oczyścić ścieżkę w kierunku twoich najgłębszych pragnień (które większość z nas nauczyła się ignorować).

Czy Ciemna Noc Duszy to to samo, co depresja kliniczna? Chociaż mogą wydawać się podobne, a niektórzy ograniczeni eksperci medyczni mogą traktować je jako jedno i to samo, te dwa doświadczenia życiowe są całkiem różne. Czasami ktoś przechodzący przez ciemną noc duszy może być również przygnębiony depresją, ale niekoniecznie, i to samo dotyczy odwrotnej sytuacji. Kluczowe rozróżnienia tkwią w definicji – jedna jako zaburzenie psychiczne/neurologiczne/biologiczne, podczas gdy druga to ostateczna ewolucja duchowa – przebudzenie, wzrost częstotliwości życia – ścieżka do kolejnych rozdziałów twojej egzystencji. Ciemna noc duszy wiąże się z poczuciem zamętu i rozpaczy, dezorientacją co do swojego miejsca w świecie, większego sensu życia i tego, co to znaczy „żyć”. To czas chaosu w twoich światopoglądach, przekonaniach, perspektywach, w których żyłaś do tej pory, starych nawykach, kwestionowaniu wzorców myślowych i ponownej analizie celu różnych relacji w twoim życiu. Ciemna noc duszy ma inny cel – obudzić Cię do bardziej autentycznego życia. Jeśli uważasz, że masz depresję kliniczną, musisz szukać wsparcia klinicznego. Jeśli rezonujesz z poczuciem, że przeżywasz ciemną noc duszy i szukasz celu i sensu w swoim życiu – zapewniam Cię, że to wezwiesz. Objawy, które możesz odczuwać podczas ciemnej nocy duszy:

 1. Czujesz głęboki smutek, który często graniczy z rozpaczą (smutek ten jest często wyzwalany przez stan twojego życia, ludzkości i/lub świata jako całości)
 2. intensywne uczucie dezorientacji, bezradności, beznadziei
 3. silne poczucie zagubienia lub „skazania” na życie w cierpieniu lub pustce
 4. bolesne poczucie bezwartościowości
 5. osłabienie woli i samokontroli, wydaje się, że proste czynności wymagają intensywnego wysiłku utrudniającego działanie
 6. trudności w doświadczaniu zainteresowania, pasji lub przyjemności w rzeczach, które kiedyś cię rozpalały
 7. Żałoba po utracie czegoś niematerialnego; tęsknota za odległym miejscem lub ponownym „powrotem do domu”, aby „poczuć się całością”


Oto Etapy Ciemnej Nocy Duszy 1. Poważne zakłócenie życia lub traumatyczne/wyzwalające zdarzenie- każde zmieniające wydarzenie życiowe, na które czujesz się nieprzygotowany, któremu zwykle towarzyszy intensywny ból emocjonalny i poczucie dezorientacji, dezorientacji – naznaczone silnym poczuciem bezradności, beznadziejności i braku kontroli. Nic nie wydaje się przewidywalne. Nic już nie wydaje się „bezpieczne”. Główne wydarzenia mogą obejmować uraz fizyczny lub seksualny, poważną chorobę, śmierć bliskiej osoby, rozwód, ubóstwo, nadużycia, niesprawiedliwość, zdradę, utratę pracy itp.  2. Utrata poczucia kierunku, utrata nadziei – panuje rozpacz i beznadzieja. Nagle wydaje się, że życie, które prowadziłeś do tej pory, było bezużyteczne, strata czasu, bez znaczenia  3. Dno, punkt załamania, próg bólu, utrata ukochanej osoby – żaden etap Ciemnej Nocy Duszy nie jest przyjemny, ale ta część jest szczególnie niemiła. Jest to często opisywany jako najciemniejszy okres w czyimś życiu. Ten czas charakteryzuje się odrętwieniem emocjonalnym, odłączeniem od rodziny/przyjaciół, izolacją, ucieczką do paraliżujących zachowań, takich jak obsesyjna pogoń za przyjemnościami czy uzależnienie. Może to być również czas związany z porzuceniem chorego przez przyjaciół/rodzinę – zwykle z powodu braku środków lub narzędzi do udzielenia wsparcia (i przekroczenia własnych progów tolerancji bólu) Łatwo uwierzyć, że ten etap życia to nic innego jak cierpienie – ale niesie ze sobą wiele potężnych lekcji – jeśli tylko jesteśmy otwarci na ich przyjęcie! 4. Przebudzenieprzebudzenie /rzeczownik- akt przebudzenia ze snu.- akt lub chwila nagłego uświadomienia sobie czegoś.​​przymiotnik- zaistnienie lub uświadomienie sobie. Tutaj wszystko zaczyna się zmieniać. Aby przejść przez swoje dno, zaczynasz sięgać po przewodnictwo, pomoc, jasność. W tym miejscu często (nieumyślnie) wzywa się przewodników, nauczycieli, kochanków i duchowe rodziny, którzy sami są na podobnej ścieżce lub niedawno nią kroczyli. Stajesz się bardziej świadomy kontaktów, których szukasz i relacji, które utrzymujesz. Staje się to pierwszym z serii kroków w górę w kierunku całości i autentycznego wyrównania. Przebudzenie do swojej prawdy niekoniecznie jest łatwe, ale wydaje się tak właściwe, że nie można tego zignorować (a pomysł powrotu do tego, co było kiedyś, wydaje się w tym momencie jeszcze mniej wyobrażalny). Przebudzenie i wyrównanie może wiązać się z ogromną liczbą objawów fizycznych:

 • bóle głowy
 • mdłości
 • bóle w ciele
 • niewyjaśnione infekcje, gorączka

Twoje ciało się oczyszcza. Twoja ciemna noc duszy oznacza czas uwolnienia i transformacji – co często musi objawiać się objawami fizycznymi, psychicznymi i emocjonalnymi. To czas, w którym jesteś zaproszona do zmierzenia się ze swoją rzeczywistością, zamiast ciągłego uciekania lub tłumienia jej. 5. Zrozumienie i wzrost Jesteś średnią z pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Ciemna noc duszy jest często naznaczona dramatyczną zmianą w ludziach, z którymi czujesz się pociągnięty i z którymi jesteś związany – co naturalnie prowadzi do dramatycznej zmiany w sposobie myślenia, strukturze przekonań, misji życiowej. Po drugiej stronie dna zaczynasz dostosowywać się do równowagi, spokoju i celu. Uczucia te są uzależniające, a osoby, które przeżyły ciemną noc duszy, często rozpoczynają bardziej aktywną pogoń za dostosowaniem wszystkich aspektów swojej egzystencji do nowo odkrytych (lub wkrótce odkrytych) znaczeń życia. W tym miejscu przestajesz zachowywać się jak ofiara okoliczności, w których zdajesz sobie sprawę, że jesteś twórcą. Jesteś autorem swojego życia. Stajesz się ciekawy i przyciągany do nauczycieli i przewodników, którzy mogą wzmocnić twoje nowo odkryte zrozumienie. 6. Pełna autentyczność i wyrównanie Twoja ciemna noc duszy dobiega końca, gdy powoli, ale systematycznie podejmujesz kroki, aby w pełni uporządkować swoje życie. Nie ma połowicznego wyrównania ani częściowego wyrównania. Albo wejdziesz w swoją autentyczną prawdę, albo nie. Przybywasz na odległe, nieznane nowe brzegi i palisz łodzie. Nie ma powrotu do tego, jak kiedyś wyglądało życie. Wkraczasz w głębokie poczucie spokoju i zrozumienia dla siebie, swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Docierasz do miejsca pełni, które wydawało się niemożliwe do osiągnięcia. Nagle szerszy obraz życia zaczyna nabierać sensu i stajesz się wdzięczny za lekcje, których się nauczyłeś oraz za rany, które z miłością pielęgnowałeś i leczyłeś z biegiem czasu. Twoje spojrzenie na życie się zmienia. Zamieniasz ból w cel. Twoja historia staje się Twoją siłą. Zamieniasz traumę w mądrość i nie opierasz się już na starych wzorcach dysfunkcji i toksyczności, aby przetrwać. Cel i pasja stają się Twoją Gwiazdą Polarną. Często wtedy zaczynasz podążać ścieżkami, które obejmują służbę innym, zamiast pustej pogoni za pieniędzmi i dobrami materialnymi. Jak poruszać się po ciemnej nocy duszy- pamiętaj, że to szansa na rozwój, a nie kara czy cierpienie- przypomnij sobie, że ta walka jest tymczasowa- zacznij akceptować niepewność i zmiany z miejsca, w którym ufasz szerszemu obrazowi- poznaj swoje ego, swoje ciało bolesne i swoje psychologiczne cienie- znajdź przewodnika, mentora – kogoś, kto ufa, kto jest chętny do zaoferowania wsparcia- dowiedz się, jak zrównoważyć czakrę podstawy, aby stworzyć głębokie poczucie uziemienia i bezpieczeństwa- poświęć trochę czasu na poznanie epigenetyki i traumy przodków, aby głębiej zrozumieć niewidoczne i niewypowiedziane wzorce, przy których wybodowałaś swoje życie- powrót do swojego ciała – aby poczuć się ugruntowanym, pełnym, połączonym (może to obejmować pracę z ciałem z profesjonalistą, jogę, fitness, a nawet proste spacery na łonie natury)- ODDYCHAJ (oddech jako medytacja w ruchu to potężny sposób na zakotwiczenie się, tonację nerwu błędnego wrażliwego na traumę i deeskalację chaosu emocjonalnego)- poświęć więcej czasu na odkrywanie tego, co sprawia Ci zmysłową (nie seksualną) przyjemność- naucz się rozpoznawać swoje ograniczenia i wyznaczać granice, aby je chronić- poświęć trochę czasu na przestudiowanie rytuałów samoopieki i ustal priorytety dla swojego spokoju- pracuj nad głębszym dostrojeniem się do swojej intuicji i wrodzonej mądrości (możesz odkryć duchowe i psychiczne dary, kiedy to zrobisz) Czego Unikać…- nie poddaj się złudzeniu, że możesz kontrolować lub oprzeć się tej ścieżce – to, co jest dla ciebie, nie ominie cię (zarówno dobre, jak i mniej niż dobre) – Nie ulegaj presji nałogu i bezmyślnych stanów przyjemności – opór jest kluczowym czynnikiem rozwoju duchowego, w którym możemy czuć się prowadzeni do działań, które odrętwiają nasz emocjonalny stan (bezmyślne przewijanie mediów społecznościowych, obsesyjna pogoń za stanami adrenaliny, bezsensowne seks, objadanie się wysokokalorycznymi potrawami, nadmierne wydatki) – to jest uważane za ucieczkę od trudnych emocji, co zasadniczo oznacza ucieczkę od samego siebie – Duchowe Omijanie – nie daj się złudzić, że szybkie rozwiązanie, które chwilowo przyniesie ci ulgę, jest zielonym światłem, aby zignorować wszystkie inne pojawiające się emocje lub smutek Uzdrowienie jest cykliczne, a autentyczny wzrost to proces trwający całe życie. Szanuj to, jak daleko zaszedłeś, ale miej świadomość, że proces ten będzie trwał tak długo, jak długo będziesz żył. A Gdy Się Skończy… Kiedy ciemna noc duszy dobiegnie końca, spodziewaj się, że poczujesz ekspansję i ulgę. Rozejrzysz się dookoła i spojrzysz na świat innymi oczami. Wszystko wyda ci się lżejsze i łatwiejsze. Połączenia będą wydawać się bardziej stabilne i sensowne. Poczujesz się bardziej połączony ze swoim ciałem, przyjemnością i pragnieniami niż kiedykolwiek. Ten okres twojego życia ma na celu przebudzenie cię do twojego prawdziwego celu – a kiedy to się stanie, twoim zadaniem jest wejście w autentyczne wyrównanie, spokój, świadomość i życie kierowane sercem, które pozwala na niewiarygodne ilości szczęścia przenikające twoje dni. Twoje życie stanie się bardziej celowe, radosne, obfite i satysfakcjonujące. Po przyjeździe poczujesz się bardziej u siebie w domu. Rozszerzona. Więcej możliwości pozostania w swojej prawdziwej naturze i podarowania jej światu. Podsumowując…Kiedy rozpoznajesz swoją trudność, walkę i cierpienie jako ciemną noc duszy, jako najciemniejszy punkt w swojej dotychczasowej podróży, praktykuj wdzięczność. Stań się intensywnie świadomy całego dobra, które wkracza do twojego życia i całej toksyczności, która staje się dla ciebie bardziej wyraźna. Kiedy oświetlasz swoje cienie i zastanawiasz się nad przeszkodami, coraz łatwiej będzie ci oczyścić ścieżkę, która jest naprawdę dla ciebie przeznaczona. Na świecie są tylko dwa rodzaje ludzi: ci, którzy otwarcie rozmawiają o swojej porażce, swoim cierpieniu, walce, stracie, głębi – i ci, którzy udają, że ciemność nie istnieje. Nie ma na świecie nikogo, kto nie walczyłby ogromnie – to tylko kwestia tego, co zdecydujemy się zrobić z tą walką: cierpieć? czy rosnąć? Może się wydawać, że otchłań ciemności nagle pochłonie cię w całości… ale nawet wtedy powrócisz do swojego ciała – powrócisz do swojego oddechu – powrócisz do tych, którzy cię kochają – i przeżyjesz. I wyjdź z większą nadzieją i całością po drugiej stronie.

Share:

More Posts

Dołącz do subskrypcjipl_PLPolish
Wózek
Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Włącza dużą szybkość witryny, aby była atrakcyjna dla ludzi i wyszukiwarek.