Terapia Masażem Łona

Ponieważ Twoje emocje zasługują na uzdrowienie tak samo bardzo,
jak zasługuje na to Twoje ciało.

Nasze zdrowie psychiczne, nasz poziom stresu na codzień, a szczególnie nasze poczucie bycia widzianą, słyszaną, kochaną, chcianą, zrozumianą i bezpieczną w życiu (w rodzinie, w związkach, w pracy) wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie fizyczne. 

Terapia Masażem Łona jest terapią psychosomatyczną; w równym stopniu skupiającą się na uwalnianiu emocji, jak i na uwalnianiu i tworzeniu przestrzeni w ciele. Stres nas spina. Fizjologiczne efekty tej pracy są głęboko skorelowane z jej wpływem na uwalnianie bólu, smutku i traumy (z wczesnych lat życia oraz pokoleniowej) w naszych ciałach – a zwłaszcza w przestrzeni łona u kobiety.


 

 

Nasze ciało przez całe życie zbiera wszelkie nieprzetworzone emocje i traumy. Za każdym razem, gdy przeżywamy moment zagrożenia (prawdziwy lub postrzegany), nasz organizm zalewa się hormonami stresu: kortyzolem i adrenaliną. Jesteśmy przygotowani do walki lub ucieczki. Jeśli nie wyładujemy tego nagłego napływu hormonów aktywujących (tak, jak zwierzęta „otrząsają się” ze stresu, gdy są bezpieczne), nasz organizm przechowuje tę resztkową aktywację. Ten stres jest zmagazynowany w naszym brzuchu, w miednicy, w przeponie, w kości ogonowej, w kości krzyżowej; we wszystkich częściach ciała, które raczej pomija konwencjonalny masaż. Są to części ciała, w których rozpoczynają się choroby.

 

 

Kiedy jesteśmy zestresowani, kurczymy się. Kiedy się kurczymy, stajemy się ciasni. Kiedy jesteśmy spięci, blokujemy zdrowy przepływ krwi. Kiedy nie ma przepływu krwi, nie ma dostarczenia tlenu ani składników odżywczych. W warunkach niedotlenienia pojawia się choroba.

 

Kiedyś stresorami, które napotkaliśmy w życiu były tygrysy szablozębne i mamuty. Dziś jest to nasza teściowa, nasz związek, szef, albo stresujący termin w pracy.

Reakcja na stres zalewa nasz organizm, i ciało nie ma możliwości ich samorozładowania. Nie tylko fizyczne objawy nieprzetworzonego stresu i emocji, ale także obciążenie psychiczne często staje się zbyt duże do udźwignięcia. Jesteśmy zestresowani, wypaleni, niestabilni emocjonalnie, smutni, źli, przygnębieni. Często walczymy z nałogami, z brakiem podniecenia czy przyjemności w swoim życiu. Nasze relacje czują się płaskie i puste. Jesteśmy odłączeni od siebie, od swoich ciał, od swoich bliskich.

 

Ale takie uczucie nie jest wyrokiem! Nasze ciała i umysły mają ogromną zdolność uzdrawiania – i często może to nastąpić w ciągu zaledwie kilku silnie transformujących sesji tej terapii.

 

 

Podczas, gdy typowa terapia ciała skupia się na powierzchownych objawach, Terapia Masażem Łona poprzedzona jest nastawioną na emocje pracą z cieniem. Jest to intensywna praktyka zanurzania się w najgłębsze części ludzkiego umysłu: w najbardziej zawstydzone, przerażone i obwinione części naszej psychiki.

Intencja i potraktowanie naszego ciała jako portalu pozwalającego nam na wgląd do nieprzetworzonych emocji i traumy wspiera leczenie na głębokim poziomie zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym.

 

 

Ta precyzyjna praca z ciałem jest zakorzeniona w nie tylko konwencjonalnej terapii masażu, ale i też tradycyjnej medycynie chińskiej, chińskim masażu organów Chi Nei Tsang, starożytnym masażu Majów, oraz w energetycznych zasadach masażu tantrycznego i ajurwedy.

 

 

Terapia ta ma na celu zwiększenie przepływu krwi oraz dostarczenie tlenu i składników odżywczych do kości krzyżowej i ogonowej-lędźwiowej, całego obszaru brzucha, do przepony, do przestrzeni łonowej oraz wewnętrznej części uda, uwalniając tym samym traumy w nich zawarte- zarówno te związane ze wczesnymi doświadczeniami życiowymi, jak i tymi odziedziczonymi w wyniku epigenetyki.

Poprzez skupienie się na tych zapomnianych, a kluczowych obszarach ciała dla zdrowia (a przede wszystkim zdrowie kobiety), terapia ta umożliwia powrót do zrównoważonego samopoczucia emocjonalnego i optymalne fizyczne funkcjonowanie układów organizmu.

Przez naszą jamę brzuszną przechodzą te same połączenia nerwowe, łączące narządy, mięśnie i tkankę łączną układu rozrodczego i pokarmowego wraz z mięśniami dolnej części pleców. Jeśli jeden narząd lub mięsień jest źle ustawiony, zablokowany lub uszkodzony– funkcjonowanie wszystkich inne zostanie zakłócone, co z kolei może doprowadzić do chaosu w całym ciele.

Poprzez pracę na mapie traumy naszego ciała, przechowującego wspomnienia i emocje związane ze zgromadzonym przez całe życie stresem, żalem i smutkiem, Terapia Masażem Łona stworzona została z intencją uzdrawiania na poziomie zarówno psychicznym, jak i fizycznym.

 

 

 

Praktyka ta:

  • wspiera pracę z zaburzeniami typu PCOS, cysty w układzie rozrodczym, endometrioza

  • stymuluje przepływ krwi do kluczowych narządów wewnętrznych

  • odgrywa szczególnie silną rolę we wspieraniu płodności, regulując problemy reprodukcyjne kobiet

  • reguluje dysfunkcje seksualne

  • stabilizuje zaburzenia hormonalne i nadwagę

  • reguluje emocje

  • pozwala na ponowne odczucie połączenia ciało-umysł-duch

  • wspiera naszą ścieżkę w kierunku szczęśliwszego i zdrowszego życia.

     Co obejmuje Terapia Masażem Łona?

Terapia Masażem Łona jest terapią nastawioną na powrót do swojego ciała, swojej przyjemności, swojego centrum twórczości i witalności w życiu! Terapia ta obejmuje elementy neuronauki, teorii traumy dziedziczonej i wczesnych lat życia, pracy z ciałem z Chińskiej medycyny, akupresury, masażu holistycznego, Chińskiego masażu narządów Chi Nei Tsang, terapii czaszkowo-krzyżowa, pracy oddechowej, refleksologii, pracy energetycznej, owijania rebozo oraz innych elementów medycyny Majów.

Pracę z ciałem wykonuje się na kręgosłupie, przy kości krzyżowej-ogonowej, na pośladkach, wewnętrznej części ud, a także na całym brzuchu, na przeponie, i nad macicą – między kośćmi miednicy (ta praca jest tak samo potężna energetycznie i transformująca fizycznie jeżeli Twoja macica została usunięta).

Poprzez uwolnienie napięcia od nagromadzonego stresu i emocji, masaż doprowadza wewnętrzne organy jamy brzusznej do właściwej pozycji dla optymalnego funkcjonowania i wyższego samopoczucia (ponad 80% produkcji serotoniny w naszym organizmie odbywa się w jelitach). Technika polega na łagodzenia zatorów i blokad, aby poprawić przepływ energii i płynów w układzie krążenia, limfatycznym i nerwowym, tak, aby zapobiec progresji objawów chorób.

 

Czym jest Rebozo?

Rebozo. Nazwa pochodzi od hiszpańskiego czasownika, który oznacza „otoczyć się”. Rdzenne, meksykańskie nazwy określające ten długi, płaski szal przekładają się na „to, co dotyka kobiety” i „materiał tysiąca kolorów”. Tradycyjne rebozo są ręcznie tkane z bawełny i często mają wzory z tradycyjnych metod barwienia. Ich frędzle są plecione palcami tworząc piękne, skomplikowane wzory.

To potężna część garderoby, uważana za kluczową dla meksykańskiej tożsamości kobiety, odgrywająca integralną rolę w narodzinach i wychowywaniu dzieci. Rebozo jest używany na niezliczone sposoby, aby pomagać i wspierać rodzącą kobietę podczas skurczów porodowych – od potrząsania biodrami po korzystanie z niego w przestrzeni brzucha kobiety. Tradycyjnie, rodząca kobieta stoi prosto podczas zejścia dziecka, a dwie, wspierające poród kobiety staną przed i za nią z rebozo trzymanym pomiędzy, tworząc kołyskę pod miednicą rodzącej matki. Dziecko nie jest dotykane żadnymi ludzkimi rękami poza rękami matki. Rodzi się w swoim rebozo i natychmiast jest w nie zawijane. To rebozo staje się jego na całe życie, jest w nim noszone, owijane, a nawet używane jako hamak do spania dla noworodka.

Rebozo jest również używane ceremonialnie w masażu Majów do fizycznego rozluźnienia napięcia, ale także symbolicznej reintegracji, takiej jak ceremonia Majów zwana „Zamknięciem Kości”, którą przechodzą wszystkie matki, aby zamknąć miednice czterdzieści dni po porodzie.

Trzy tkaniny rebozo odgrywają integralną i potężną rolę w Terapii Masażem Łona i każdy praktykujący musi włączyć je do swojej sesji. Dla zachowania etycznej uczciwości konieczne jest, aby wszystkie szale rebozo używane do tej terapii były tradycyjne, meksykańskie, ręcznie tkane i etycznie pozyskiwane, aby wspierać prawdziwe, rdzenne rodziny meksykańskie. Wszystkie rebozo sprzedawane uczestnikom kursów za pośrednictwem Powrót Do Łona są sprowadzane do Polski bezpośrednio z Meksyku.

Czy Masaż Łona jest zabiegiem wewnętrznym?

Nie, Masaż Łona jest nieinwazyjną, zewnętrzną techniką masażu. Kontynuacją szkolenia jest wewnętrzna terapia Yoni Reclamation Therapy, dostępna po ukończeniu szkolenia Masażu Łona i terapii z cieniem. 

 

Dlaczego warto korzystać z Masażu Łona?

Masaż Łona pomaga w bólu menstruacyjnym, niweluje objawy endometriozy, obfitych miesiączkach, krzepnięciu krwi, mięśniakach macicy, zablokowanych jajowodach, zrostach miednicy, przechylonej macicy, PCOS, objawach menopauzy i nieregularnych cyklach. Może również pomóc w stanach trawiennych, takich jak zaparcia, biegunka, IBS, czy wzdęcia. 

 

Czy Terapia Masażem Łona może pomóc w jakichkolwiek dolegliwościach trawiennych?

Tak! Dzieje się tak, ponieważ pracujemy na całej przestrzeni brzucha. Ta terapia może pomóc w zaparciach, biegunce, IBS i wzdęciach.

Terapia Masażem Łona jest ceremonią, pozwalającą na ponowne, głębokie połączenie 

się ze swoim ciałem, umysłem i emocjami.

 

To nie tylko masaż, to rytuał.

To nie tylko terapia, to uwalnianie. 

 

Praktyka ta zyskała swoją popularność, uwalniając od traumy i trudnych emocji kobiety na całym świecie.

 

Teraz również i Ty możesz pełnić tę niesamowitą rolę.

Zapisz się na kurs dla terapeutów