...

Masaż Łona

Ponieważ Twoje emocje zasługują na uzdrowienie tak samo bardzo, jak zasługuje na to Twoje ciało.

Moja Droga…

Czas odzyskać swoje życie.
Czas odzyskać lekkość, energię i ekscytację!
Nadszedł czas, aby dać sobie pozwolenie na rozpoczęcie przetwarzania bólu i integrowania swoich cieni w taki sposób, abyś była gotowa, aby w końcu je odpuścić. 

Skakałaś wokół wszystkich innych, ale teraz nadszedł czas na Twój odpoczynek.

▪️Zasługujesz na pokój.
▪️Zasługujesz na uzdrowienie.
▪️Zasługujesz na bezwarunkową akceptację.
▪️Zasługujesz na to, by być podtrzymaną i masz prawo się rozpaść, wiedząc, że złożysz się z powrotem w całość, piękniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Nasze zdrowie psychiczne, nasz poziom stresu na codzień, a szczególnie nasze poczucie bycia widzianą, słyszaną, kochaną, chcianą, zrozumianą i bezpieczną w życiu (w rodzinie, w związkach, w pracy) wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie fizyczne. 

Terapia Masażem Łona jest terapią psychosomatyczną.

Terapia w równym stopniu skupia się na uwalnianiu emocji, jak i na uwalnianiu i tworzeniu przestrzeni w ciele. Stres nas spina. Fizjologiczne efekty tej pracy są głęboko skorelowane z jej wpływem na uwalnianie bólu, smutku i traumy (z wczesnych lat życia oraz pokoleniowej) w naszych ciałach – a zwłaszcza w przestrzeni łona u kobiety.

Nasze ciało przez całe życie zbiera wszelkie nieprzetworzone emocje i traumy. Za każdym razem, gdy przeżywamy moment zagrożenia (prawdziwy lub postrzegany), nasz organizm zalewa się hormonami stresu: kortyzolem i adrenaliną. Jesteśmy przygotowani do walki lub ucieczki. Jeśli nie wyładujemy tego nagłego napływu hormonów aktywujących (tak, jak zwierzęta „otrząsają się” ze stresu, gdy są bezpieczne), nasz organizm przechowuje tę resztkową aktywację. Ten stres jest zmagazynowany w naszym brzuchu, w miednicy, w przeponie, w kości ogonowej, w kości krzyżowej; we wszystkich częściach ciała, które raczej pomija konwencjonalny masaż. Są to części ciała, w których rozpoczynają się choroby.

Kiedy jesteśmy zestresowani, kurczymy się.

Kiedy się kurczymy, stajemy się ciaśni. Kiedy jesteśmy spięci, blokujemy zdrowy przepływ krwi. Kiedy nie ma przepływu krwi, nie ma dostarczenia tlenu ani składników odżywczych. W warunkach niedotlenienia pojawia się choroba.

Kiedyś stresorami, które napotykaliśmy w życiu były tygrysy szablozębne i mamuty. Dziś jest to nasza teściowa, nasz związek, szef, albo stresujący termin w pracy.

Reakcja na stres zalewa nasz organizm, i ciało nie ma możliwości ich samorozładowania.

Nie tylko fizyczne objawy nieprzetworzonego stresu i emocji, ale także obciążenie psychiczne często staje się zbyt duże do udźwignięcia. Jesteśmy zestresowani, wypaleni, niestabilni emocjonalnie, smutni, źli, przygnębieni. Często walczymy z nałogami, z brakiem podniecenia czy przyjemności w swoim życiu. Nasze relacje czują się płaskie i puste. Jesteśmy odłączeni od siebie, od swoich ciał, od swoich bliskich.

Ale takie uczucie nie jest wyrokiem! 

Nasze ciała i umysły mają ogromną zdolność uzdrawiania.

– i często może to nastąpić w ciągu zaledwie kilku silnie transformujących sesji tej terapii.

Podczas, gdy typowa terapia ciała skupia się na powierzchownych objawach, Terapia Masażem Łona poprzedzona jest nastawioną na emocje pracą z cieniem. Jest to intensywna praktyka zanurzania się w najgłębsze części ludzkiego umysłu: w najbardziej zawstydzone, przerażone i obwinione części naszej psychiki.

Intencja i potraktowanie naszego ciała jako portalu pozwalającego nam na wgląd do nieprzetworzonych emocji i traumy wspiera leczenie na głębokim poziomie zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym.

Ta precyzyjna praca z ciałem jest zakorzeniona w nie tylko konwencjonalnej terapii masażu, ale i też tradycyjnej medycynie chińskiej, chińskim masażu organów Chi Nei Tsang, starożytnym masażu Majów, oraz w energetycznych zasadach masażu tantrycznego i ajurwedy.

Terapia ta ma na celu zwiększenie przepływu krwi oraz dostarczenie tlenu i składników odżywczych do kości krzyżowej i ogonowej-lędźwiowej, całego obszaru brzucha, do przepony, do przestrzeni łonowej oraz wewnętrznej części uda, uwalniając tym samym traumy w nich zawarte- zarówno te związane ze wczesnymi doświadczeniami życiowymi, jak i tymi odziedziczonymi w wyniku epigenetyki.

Poprzez skupienie się na tych zapomnianych, a kluczowych obszarach ciała dla zdrowia (a przede wszystkim zdrowia kobiety), terapia ta umożliwia powrót do zrównoważonego samopoczucia emocjonalnego i optymalne fizyczne funkcjonowanie układów organizmu.

Przez naszą jamę brzuszną przechodzą te same połączenia nerwowe, łączące narządy, mięśnie i tkankę łączną układu rozrodczego i pokarmowego wraz z mięśniami dolnej części pleców. Jeśli jeden narząd lub mięsień jest źle ustawiony, zablokowany lub uszkodzony– funkcjonowanie wszystkich inne zostanie zakłócone, co z kolei może doprowadzić do chaosu w całym ciele.

Poprzez pracę na mapie traumy naszego ciała, przechowującego wspomnienia i emocje związane ze zgromadzonym przez całe życie stresem, żalem i smutkiem, Terapia Masażem Łona stworzona została z intencją uzdrawiania na poziomie zarówno psychicznym, jak i fizycznym.


Praktyka ta:

Terapia Masażem Łona jest ceremonią, pozwalającą na ponowne, głębokie połączenie się ze swoim ciałem, umysłem i emocjami. To nie tylko masaż, to rytuał. To nie tylko terapia, to uwalnianie. Praktyka ta zyskała swoją popularność, uwalniając od traumy i trudnych emocji kobiety na całym świecie. Teraz również i Ty możesz pełnić tę niesamowitą rolę.

Terapia Masażem Łona

Stań się Terapeutką Masażem Łona!

Zapisz się już teraz i stań się Terapeutką praktyki rozpoznawalnej na całym świecie. 

Terapia masażem Łona

Odnowienie. Ocalenie. Powrót do Siebie.

Uzdrawiaj seksualność

Kobiety na całym świecie uzdrawiają swoją seksualność, niepłodność i depresję oraz uwalniają się od emocjonalnego i fizycznego bólu dzięki potężnym technikom akredytowanego na całym świecie Masażu Łona.

Odkryj cienie emocji


Podczas, gdy typowa terapia skupia się na powierzchownych “problemach”, a konwencjonalny masaż zwykle ignoruje kluczowe dla zdrowia emocjonalnego części ciała, Terapia Masażem Łona jako praktyka skupiająca się na zapomnianych częściach ciała, łączona jest z pracą z cieniem- najbardziej uciszoną częścią naszej psychiki.

Uwalniaj traumę z ciała

Terapia Masażem Łona to terapia psychosomatyczna oparta na uwalnianiu traumy, bólu i smutku z ciała. Chociaż ta terapia została zaprojektowana dla posiadaczy macicy, jest również niesamowicie skuteczna dla mężczyzn. W końcu, mężczyźni też wyszli z łona matki.

Mapa uwalniania traumy

Poprzez pracę na mapie traumy naszego ciała, przechowującej wspomnienia i emocji związanych ze zgromadzonym przez całe życie stresem, żalem i smutkiem, Terapia Masażem Łona stworzona została z intencją uwalniania na poziomie zarówno psychicznym, jak i fizycznym, stanowiąc tym samym ceremonię powrotu do siebie.

Dlaczego łono?

Znaczenie łona dla większości kobiet sprowadzane jest do momentu zajścia w ciążę, czy doświadczania problemów ginekologicznych…

…a co, jeśli Ci powiem, że już od tysięcy lat ten obszar kobiecego ciała odgrywa dużo bardziej znaczącą rolę? 

Centrum kobiecej mocy i kreacji.

Jak wiele z nas nawet nie wie, że posiada przestrzeń łona?

Oczywiście, zapewne każda kobieta zdaje sobie sprawę z macicy jako organu, który ma w swoim ciele. Wiele z nas jest matkami, które urodziły dzieci ze wspomnianej przestrzeni łonowej. Nasze postrzeganie nie wyklucza pomijania obecności tej części naszego ciała… ale jak wiele z nas ma pojęcie o tym, jaką moc ma ta część nas i dlaczego ma to znaczenie? 

Przestrzeń łona znajduje się dwa palce nad kością łonową i około 3 palce w dół od pępka. Twój pęcherz znajduje się przed nim, a odbyt i kość krzyżowa za nim.

Przeciętna macica ma wymiary 7x4x2.5 cm, z objętością niemenstruującą 30-60 ml, podwajając swoją masę do 60-120 ml podczas menstruacji. 

 

 

Pozycja macicy w miednicy określana jest jako odwrócona – pochylona do przodu lub do tyłu. Normalnym dla macicy ustawieniem jest lekkie pochylenie do przodu. Jeśli podczas cyklu miesiączkowego wystąpi brązowa/brudna krew, jest to wynikiem gromadzenia się starej krwi w wygiętej przestrzeni macicy. Łona mogą się wyginać i odwracać.

 

 

Bolesne miesiączki NIE są normalne! Bolesne stosunki NIE są normalne!

To sygnały od naszego łona.

Czynnik numer jeden przyczyniający się do ucisku, skurczu i dyskomfortu w miednicy?

Stres. Tak. To właśnie to.

Ta fala głęboko nieprzyjemnych objawów fizycznych i zapoczątkowane znacznie poważniejsze komplikacje i problemy związane z układem rozrodczym to wynik dekad ucisku i napięcia spowodowanego przez ciągłą reakcję walki lub ucieczki naszego organizmu.

(Spoiler: dlatego Masaż Łona działa! Tworzy on przestrzeń i łagodzi napięcia strukturalne i skurcze mięśni i więzadeł miednicy, umożliwiając naturalne przemieszczanie się, zmianę pozycji i zwiększony przepływ krwi – czyli tlenu i składników odżywczych – do macicy, jajników i jajowodów).

Połączenie łono-umysł-ciało

Zastanawiasz się, na co kobiety reagują stresem w miednicy?

Niestety, pytanie powinno brzmieć: „na co kobiety NIE reagują stresem w miednicy?”

Ślady pamięciowe w układzie limbicznym z okresu prenatalnego i wczesnych lat życia dziewczynki i jej rola na tym świecie kontra rola chłopca. Wczesne przekazywanie informacji ze strony rodziny na temat tego, co dziewczynkom „wolno” nosić lub „wolno” robić. Kiedy mała chłopczyca jest zmuszona założyć sukienkę z falbankami na szkolny dzień zdjęciowy, doświadcza stresu. Kiedy małej dziewczynce mówi się, że nie może bawić się klockami swojego brata, ponieważ są to „zabawki dla chłopców”, doświadcza stresu. Kiedy jako nastolatka jest prześladowana za wygląd swojego ciała, doświadcza stresu. Kiedy już jako dorosła kobieta pozbawiana jest poczucia godności podczas wizyt położniczych czy ginekologicznych, gdy doświadcza presji ze strony społeczeństwa, kiedy przechodzi przez traumatyczny poród, doświadcza stresu. Przykładów jest tak wiele, jak życiowych historii. 

Gdy ciało emocjonalne kobiety dostrzega zagrożenie, jej mózg reaguje kaskadą hormonów stresu (kortyzolu i adrenaliny), aby przygotować ciało fizyczne do reakcji walki lub ucieczki. Fizyczne wyładowanie hormonów lub reakcja walki lub ucieczki normalnie nie mają miejsca, a wywołana traumą chemia jest absorbowana w ciele: w silnie unerwiononej kości krzyżowej, w kości ogonowej, pośladkach, w wewnętrznej części ud, przeponie, w  splocie słonecznym, brzuchu i przestrzeni łona.

Nasza miednica przez całe życie chroni naszą kobiecość zarówno fizycznie, jak i energetycznie. Musimy chronić się przed oprawcami, dręczycielami, agresorami. Zderzamy się z partnerami, z którymi nie powinnyśmy spać – z tymi, którym żałujemy, że nie odmówiłyśmy. Nosimy w sobie piętno nieplanowanej penetracji, nieplanowanej ejakulacji, nieplanowanej ciąży. Kobiety, będąc biologicznymi odbiorcami seksu, przeżyły tysiąclecia traumy przymusowego zbliżenia, przymusowej ciąży, przymusowych związków, przymusowej służby.

Łono kobiety jest niczym gąbka przechowująca w sobie wszystkie nasze bóle psychiczne związane z zaburzonym poczuciem kobiecości, niewymówionymi lękami, poczuciami zdrady oraz traumy gromadzonej przez całe nasze życie.

Cofnijmy się jednak do świata przed patriarchatem– do czasów starożytnej medycyny i kultur matriarchalnych: ewolucji medycyny egipskiej od prehistorycznej, a następnie chińskiej, babilońskiej i indyjskiej.
Ówczesna medycyna honorowała energię, dobre samopoczucie, prawidłowe odżywianie, ruchy i naturalne rytmy połączenia z ziemią.

Pod względem energetycznym macica jest połączona z naszą drugą (sakralną) czakrą. To najpotężniejsze centrum energetyczne kobiety, siedziba naszej kreatywności, tworzenia, przyjemności, pasji, poczucia własnej wartości.

Kiedy patriarchat musiał przejąć panowanie z matriarchalnego życia, przestrzeń łona stała się tematem tabu. Seksualność kobiet zaczęła być uciszana i zawstydzana. Kobiety były z czasem systematycznie, skrupulatnie odłączane od przestrzeni swojego łona. Silne kobiety i silne kobiece archetypy zostały wypisane z dziecięcych opowieści. Historia została napisana na nowo w taki sposób, aby uczcić mężczyzn, a kobiety zostały napisane na nowo jako ich powściągliwe, miękkie, łagodne i posłuszne „niewolnice” – jako jedynie wytwórczynie ich dzieci i pożywienia.

Dlaczego więc łono?

Ponieważ nadszedł czas, aby odzyskać nasze prawdziwe Ja z cieni, w które zostałyśmy wepchnięte.

Czas odzyskać połączenie z naszą przestrzenią łona- energetycznym centrum kreatywności twórczej siły życiowej i kobiecej energii w ciele, z którego możemy narodzić się cały nasz magiczny potencjał; czy to rodzenie dzieci, realizowanie projektów, pomysłów i wszystkiego, co chcemy stworzyć na świecie. 

Nadszedł czas, aby bezpardonowo przejąć kontrolne nad naszą przyjemnością i naszymi kobiecymi prawami do emocji, natury, energii psychicznej, intuicji i wspólnoty.

Odzyskanych kobiet nie da się kontrolować. Nie można im wmówić, mówiąc im, że są „za grube”, „zbyt pomarszczone” lub „zbyt blade”.

Odzyskanych kobiet nie można nadużywać, ponieważ znają swoją wartość i nie zadowolą się niczym innym niż magią i mocą, na które wiedzą, że zasługują.
Odzyskane kobiety są połączone – ze wszechświatem, z duszą, z Matką Ziemią, z sobą nawzajem, z samymi sobą.

Kiedy kobieta odzyskuje przestrzeń swojego łona, najpierw fizycznie, a potem energetycznie – staje w centrum swojej mocy i staje się pierwotnie niewzruszona na negatywny wpływ z zewnątrz.

Kiedy odzyskuje przestrzeń w swoim łonie, rzuca światło na cienie pokoleń znęcania się, traumy i żalu, które niesie z rodu matki. Uzdrawia samą siebie, kobiety przed nią i wszystkie kobiety, które jeszcze nie przyszły na ten świat.

Kiedy odzyskuje swoje łono, odzyskuje przyjemność, swoją seksualność, dążenie do tego, co sprawia, że ​​czuje się pobudzona, ożywiona i w kontroli nad swoim życiem. 

Połączenie z przestrzenią łona i regularny z nią kontakt to droga do poprawy jakości Twojego życia.

Jeśli nie mamy połączenia z naszym łonem, możemy doświadczać:

Dzięki pracy z łonem:

Małgorzata, Dziwnówek

Terapia Masażem Łona to długo wyczekiwane uczucie radości w sercu To przejście najdłuższej drogi Twojego życia - z G Ł O W Y do S E R C A. To katarsis na poziome ciała, umysłu i duszy. To kontakt ze sobą. To świadome dostrzeżenie i przeżycie uczuć, które mają wszystkie kolory tęczy To wdzięczność również za emocje, również te nie łatwe. Możesz w końcu pokochać najważniejszą dla siebie osobę - S I E B I E, dzięki temu wreszcie pokochasz innych. To rozlanie się ciepła po miednicy i brzuchu. Głos centrum kobiecości wreszcie może dać o sobie znać.

Aleksandra, Kraków

Terapia masażem lona diametralnie zmieniła moje patrzenie na drugiego człowieka i na siebie. To cudowny zabieg zmieniający patrzenie klientów na siebie samego i swoje relacje z innymi. Terapia masażem łona zmieniła również moje podejść do refleksologii i wyjaśnia wiele podczas terapii refleksologicznej. Terapia masażem łona to cudowne przeniesienie się do swojego wnętrza i poszukania w nim siebie i swoich cieni i emocji. To bezpieczne, przyjemne, magiczne i efektywne. Po serii zabiegów zmienia się patrzenie - jeśli tylko jesteś na to gotowy.

Magda, Miedziana Góra

“Powrót do Łona, Powrót do Siebie. Cztery dni intensywnej przemiany w drodze do Siebie z Powrót do Łona - to czas akceptacji, zrozumienia, bezwarunkowej siostrzanej miłości, wsparcia, zaufania, szacunku, zaopiekowania. Jestem wdzięczna Aia June za stworzenie przestrzeni i terapii, w której My - Kobiety możemy być usłyszane, zaopiekowane i wsparte bez oceniania.

Jolanta, Kraków

“Terapia Masaż Powrót do Łona To potężny skok wiary, poddanie się fali "Chce wiecej", "Zasługuje na wiecej" Zastosowane techniki masażu poprowadzą przez fizycznosc i łączą ciało z umyslem. Coraz wyraźniej widać, że ciało nie działa w oderwaniu od umysłu. Obudź w sobie Boginię”

nadchodzące kursy

Terapii Masażem Łona

galeria

Terapia Masażem Łona

Terapia Masażem Łona

Często Zadawane Pytania

Dowiedz się więcej o potężnych działaniach Terapii Masażem Łona 

Terapia Masażem Łona jest terapią nastawioną na powrót do swojego ciała, swojej przyjemności, swojego centrum twórczości i witalności w życiu! Terapia ta obejmuje elementy neuronauki, teorii traumy dziedziczonej i wczesnych lat życia, pracy z ciałem z Chińskiej medycyny, akupresury, masażu holistycznego, Chińskiego masażu narządów Chi Nei Tsang, terapii czaszkowo-krzyżowa, pracy oddechowej, refleksologii, pracy energetycznej, owijania rebozo oraz innych elementów medycyny Majów.

Pracę z ciałem wykonuje się na kręgosłupie, przy kości krzyżowej-ogonowej, na pośladkach, wewnętrznej części ud, a także na całym brzuchu, na przeponie, i nad macicą – między kośćmi miednicy (ta praca jest tak samo potężna energetycznie i transformująca fizycznie jeżeli Twoja macica została usunięta).

Poprzez uwolnienie napięcia od nagromadzonego stresu i emocji, masaż doprowadza wewnętrzne organy jamy brzusznej do właściwej pozycji dla optymalnego funkcjonowania i wyższego samopoczucia (ponad 80% produkcji serotoniny w naszym organizmie odbywa się w jelitach). Technika polega na łagodzenia zatorów i blokad, aby poprawić przepływ energii i płynów w układzie krążenia, limfatycznym i nerwowym, tak, aby zapobiec progresji objawów chorób.

Rebozo. Nazwa pochodzi od hiszpańskiego czasownika, który oznacza „otoczyć się”. Rdzenne, meksykańskie nazwy określające ten długi, płaski szal przekładają się na „to, co dotyka kobiety” i „materiał tysiąca kolorów”. Tradycyjne rebozo są ręcznie tkane z bawełny i często mają wzory z tradycyjnych metod barwienia. Ich frędzle są plecione palcami tworząc piękne, skomplikowane wzory.

To potężna część garderoby, uważana za kluczową dla meksykańskiej tożsamości kobiety, odgrywająca integralną rolę w narodzinach i wychowywaniu dzieci. Rebozo jest używany na niezliczone sposoby, aby pomagać i wspierać rodzącą kobietę podczas skurczów porodowych – od potrząsania biodrami po korzystanie z niego w przestrzeni brzucha kobiety. Tradycyjnie, rodząca kobieta stoi prosto podczas zejścia dziecka, a dwie, wspierające poród kobiety staną przed i za nią z rebozo trzymanym pomiędzy, tworząc kołyskę pod miednicą rodzącej matki. Dziecko nie jest dotykane żadnymi ludzkimi rękami poza rękami matki. Rodzi się w swoim rebozo i natychmiast jest w nie zawijane. To rebozo staje się jego na całe życie, jest w nim noszone, owijane, a nawet używane jako hamak do spania dla noworodka.

Rebozo jest również używane ceremonialnie w masażu Majów do fizycznego rozluźnienia napięcia, ale także symbolicznej reintegracji, takiej jak ceremonia Majów zwana „Zamknięciem Kości”, którą przechodzą wszystkie matki, aby zamknąć miednice czterdzieści dni po porodzie.

Trzy tkaniny rebozo odgrywają integralną i potężną rolę w Terapii Masażem Łona i każdy praktykujący musi włączyć je do swojej sesji. Dla zachowania etycznej uczciwości konieczne jest, aby wszystkie szale rebozo używane do tej terapii były tradycyjne, meksykańskie, ręcznie tkane i etycznie pozyskiwane, aby wspierać prawdziwe, rdzenne rodziny meksykańskie. Wszystkie rebozo sprzedawane uczestnikom kursów za pośrednictwem Powrót Do Łona są sprowadzane do Polski bezpośrednio z Meksyku.

Nie, Masaż Łona jest nieinwazyjną, zewnętrzną techniką masażu. Kontynuacją szkolenia jest wewnętrzna terapia Yoni Reclamation Therapy

, dostępna po ukończeniu szkolenia Masażu Łona i terapii z cieniem. 

Dodatkowe kursy mające na celu rozwinięcie akredytacji Terapii Masażem Łona obejmują uzyskanie dyplomu w zakresie praktyki ściśle skupionej na traumie i terapii z cieniem oraz szkoleniem terapii Yoni Reclamation Therapy

Masaż Łona pomaga w bólu menstruacyjnym, niweluje objawy endometriozy, obfitych miesiączkach, krzepnięciu krwi, mięśniakach macicy, zablokowanych jajowodach, zrostach miednicy, przechylonej macicy, PCOS, objawach menopauzy i nieregularnych cyklach. Może również pomóc w stanach trawiennych, takich jak zaparcia, biegunka, IBS, czy wzdęcia. 

Tak! Dzieje się tak, ponieważ pracujemy na całej przestrzeni brzucha. Ta terapia może pomóc w zaparciach, biegunce, IBS i wzdęciach.

To nie jest zwykły masaż - to ceremonia somatyczna - seria pięknych rytuałów zaprojektowanych tak, aby rozpieszczać wszystkie zmysły, twoje serce i ciało. W jedynej w swoim rodzaju, głęboko transformującej podróży między tobą, a twoją Terapeutką Masażem Łona.
W tej sesji twoje ciało staje się twoją świątynią kobiecości, mocy, odporności i wzrostu.

pl_PLPolish
Wózek
Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Włącza dużą szybkość witryny, aby była atrakcyjna dla ludzi i wyszukiwarek.