...

10 zdań, które zapewnią poczucie bezpieczeństwa i bezwarunkowej miłości Twojemu dziecku

10 zdań, które zapewnią poczucie bezpieczeństwa i bezwarunkowej miłości Twojemu dziecku

„Czy jako dorosła kobieta mogę zrobić cokolwiek, aby uleczyć matczyną ranę, którą w sobie niosę?” “Czy mogę uleczyć ranę i relację z moją matką?” “Czy mogę uleczyć ranę i relację z moją córką?” TAK. TAK. TAK.

ODPOWIEDŹ BRZMI: TAK!

Co jest potrzebne, aby zacząć leczyć matczyną ranę?

Przede wszystkim, bezpieczeństwo. Wszystko musi być bezpiecznie odczuwane.

Matczyna rana jest odpowiedzią, reakcją, symptomem poczucia zagrożenia (rzeczywistego lub postrzeganego). Aby ją wyleczyć, należy głęboko zanurzyć się w swoich cieniach, kiedy, gdzie, dlaczego i w jakich okolicznościach czujesz się bezpiecznie. Kiedy już to w pełni zrozumiesz, możesz zacząć ćwiczyć niektóre zwroty, aby wywoływać uzdrowienie:

1. “Cieszę się, że tu jesteś.”

To sprawia, że ​​dziecko czuje się docenione, chciane. To wywołuje u niego poczucie szczęścia i komfortu z samego faktu jego istnienia na tym świecie.

Kiedy brakuje tego przesłania, możemy zaobserwować wyraźny strach przed porzuceniem. Dziecko może nauczyć się wierzyć, że byłoby lepiej, gdyby go nie było.

2. “Widzę Cię.”

Matka, kobieta, może przekazać wiadomość “Widzę Cię”, wykazując zainteresowanie i będąc lustrzanym odbiciem naszych potrzeb. Obejmuje to naukę tego, co lubimy, a co nie, jak się czujemy, co sprawia, że ​​czujemy się bezpieczni i co powoduje, że czujemy się niepewnie.

W przypadku braku tego przesłania dziecko czuje się niezauważone. Matka reaguje w sposób, który nie odpowiada potrzebom dziecka. Może mieć zamiar chronić i prowadzić przez życie, ale sama nie wie, od czego powinna zacząć.

3. „Jesteś dla mnie wyjątkowy/a.”

To przesłanie jest tak ważne w komunikacji, abyśmy czuli się bezwarunkowo cenieni za to, kim jesteśmy.

Gdy brakuje tego przesłania, dziecko po prostu nie czuje się docenione za to, kim jest. Mogłoby nawet pomyśleć, że jego matka wolałaby, gdyby było kimś innym.

4. „Szanuję Cię.”

Aby dziecko czuło się bezpiecznie, matka musi w pełni wspierać jego wyjątkowość i przytrzymać przestrzeń dla jego preferencji i osobistych decyzji. Nie rodzimy dzieci po to, by były naszymi mini-przedłużeniami – są one indywidualnymi osobami z własnymi upodobaniami i wolną wolą, a to zasługuje na to, aby być uszanowane.

Gdy w relacji nie ma tego przesłania, dziecko nie uczy się szanować swoich możliwości i preferencji. Prawdopodobnie rozwinie się u niego poczucie porażki, wstydu, a nawet poczucia bezwartościowości. Po to, aby następnie stać się dorosłym, który nie potrafi wyrazić tego, co lubi, czego nie lubi, co preferuje -co staje się idealną pożywką dla starć, niezadowolenia i uciszania w związkach.

5. „Kocham Cię.”

Przesłanie „Kocham cię” jest przekazywane nie tylko słowami, ale także komunikacją niewerbalną, poprzez oczy, wyraz twarzy, ton głosu, dotyk, zaangażowanie, itp.

Gdy nie ma tego przesłania, dziecko może dojść do wniosku: „Nie jestem wart miłości taki, jaki jestem”. Może również dojść do wniosku, że aby inni go pokochali, może potrzebować dostosowania się do tego, czego oczekują od niego inni, a miłość zależy od zachowania i nastroju opiekunów.

6. „Twoje potrzeby są dla mnie ważne. Możesz zwrócić się do mnie o pomoc”

Komunikat „Twoje potrzeby są dla mnie ważne” przekazuje poczucie priorytetu. Matka zajmuje się potrzebami dziecka nie tylko dlatego, że musi, ale dlatego, że jest to dla niej naprawdę ważne.

Przekazując przesłanie „Możesz zwrócić się do mnie o pomoc”, Matka daje przyzwolenie na to, by dziecko miało potrzeby i prosiło o pomoc, ufając, że zostanie ona mu udzielona.

7. „Jestem tu dla ciebie.”

Przesłanie „Jestem tu dla Ciebie” komunikuje, że obecność matki jest stała w życiu dziecka, co pomaga mu się zrelaksować. Oznacza to, że dziecko w obecności matki nie musi zachowywać się tak, jak tego wymaga od niego świat. Oznacza to, że może być niedoskonałe i mimo wszystko jest kochane.

Gdy nie ma tego przesłania, dziecko czuje się osamotnione w swoim doświadczeniu życia.

8. “Możesz odpocząć w mojej obecności.”

Przesłanie „Możesz odpoczywać w mojej obecności” wyraża dyspozycyjność i oferuje dziecku bezpieczną przestrzeń do bycia sobą.

Gdy nie ma tego przesłania, dziecko czuje, że przebywanie z matką nie jest bezpieczne aby pozostać sobą. Przebywanie z matką w takich okolicznościach to czas na udawanie lub zachowywanie czujności.

9. “Zadbam o Twoje bezpieczeństwo.”

Komunikat „Zadbam o Twoje bezpieczeństwo” lub „Będę Cię chronić” pomaga dziecku zrelaksować się podczas odkrywania swojego otoczenia.

Gdy nie ma tego przesłania, dziecko czuje się bezbronne i może dojść do wniosku, że świat jest niebezpieczny.

10. “Lubię Cię.”

Przesłanie „Lubię Cię” potwierdza drogocenność i wartość dziecka.

Gdy nie ma tej wiadomości, dziecko może dojść do wniosku, że jest „obciążeniem” i że jest niechciane.

Należy zauważyć, że fizyczna obecność matki nie wystarczy – ale psycholodzy sugerują, że świadoma praktyka wokół tych komunikatów jest potrzebna tylko w około 30% czasu, aby zbudować poczucie bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że matka może znęcać się lub zaniedbywać dziecko przez pozostałe 70% czasu, ale oznacza to, że może być po prostu człowiekiem, być zestresowana, zła, sfrustrowana, odczuwać naturalne, normalne fale smutku, które wiążą się z byciem kobietą i matką – pozostaje jednak świadoma tego, że odgrywa kluczową rolę w ustanawianiu i utrzymywaniu bezwarunkowego bezpieczeństwa i bezwarunkowego pozytywnego szacunku poprzez swoją obecność.

Na sesje terapii 1:1 z Aią w Polsce w nadchodzącym listopadzie, zarezerwuj swoje miejsce tutaj.

Aby zostać przeszkoloną w potężnej, transformacyjnej Terapii Masażem Łona, zapisz się na jeden z trzech terminów tutaj.

Share:

More Posts

Dołącz do subskrypcji



pl_PLPolish
Wózek
Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Włącza dużą szybkość witryny, aby była atrakcyjna dla ludzi i wyszukiwarek.